Ti, kteří to mají z těchto tří okrajových čtvrtí Kladna do centra z ruky, si zkrátka musí poradit. V Dubí dokonce zmizela vloni na čas i jediná poštovní schránka. Místní si nemají ani kde nakoupit tiskoviny. Jediné, co okraji Kladna v Dubí funguje, jsou balíkovna a zásilkovna ve dvou obchodech a přímo do domácností dochází poštovní doručovatelka.

Jak potvrzují oslovení obyvatelé čtvrti, pro návštěvu nejbližší pošty jim nezbývá, než využít auto či městskou dopravu, která je s přestupem. Lidé z Vrapic proto nejčastěji využívají služeb pošty v sousední Stehelčevsi. Další využívají služeb hlavní pošty v Kladně, kde ale musí mnohdy vystát dlouhé fronty a nebo pak ve Švermově.

„Pracuji na místní úřadovně dlouhé roky, znám většinu lidí znám osobně a vím, že pro seniory, je to bez pošty v lokalitě složité. V objektu, kde pošta sídlila, už je jen úřadovna magistrátu a školka. Nejhorší chvíle nastala, když nám po zrušení pošty odebrali i poštovní schránku. Lidé z toho byli zoufalí, takže jsem požádala vedení pošty, aby nám byla do Dubí navrácena. To se podařilo a kaslík je na budově zpátky,“ potvrzuje Pavla Vimrová, magistrátní úřednice úřadovny v Kladně-Dubí.

Pobočka Na Dolíkách zeje prázdnotou

A podobně se nastalé situaci přizpůsobili lidé v sousedním Slaném, kde byla zrušena sídlištní pobočka Na Dolíkách, která i po roce zeje prázdnotou. „Měli jsme pobočku v docházkové vzdálenosti, ale člověk si i tak musel velmi hlídat provozní dobu, protože některé dny měli provoz jen krátce a když jsme přijeli z práce, bylo zavřeno,“ konstatuje žena ze sídliště.

Nyní sice i nadále funguje hlavní pošta na Masarykově náměstí, tvoří se ale denně velké fronty a člověk si musí bedlivě hlídat provozní dobu. Někdy mají dopoledne otevřeno třeba jen dvě hodiny. Do jednání s poštou se při uzavírání poboček před rokem vložil i starosta Slaného Martin Hrabánek a pokusil se vyjednat alespoň o něco vstřícnější provozní dobu, ovšem do 18 hodin je nově otevřeno už jen v pondělí a ve středu.