„Zubní ambulanci se dvěma křesly chceme slavnostně otevřít třicátého června. Máme již nasmlouvány dva stomatology. Není tajemstvím, že k dispozici budeme mít stomatologický laser. Podobné jsou pouze dva v celé republice,“ řekla ředitelka nemocnice Kateřina Pancová.

„Nemocniční ambulance by měla být v provozu ve všedních dnech a v sobotu. Se stomatologickou fakultou, s níž spolupracujeme, jsme se ale dohodli, že ošetření, pokud bude pro naše pacienty nezbytně nutné, jim bude poskytováno nepřetržitě na stomatochirurgii na Karlově náměstí v Praze,“ poznamenala ředitelka.

„Konkurence v podobě nemocniční pohotovosti se neobáváme, domníváme se, že ve městě je stále velký nedostatek zubařů, a proto každá poskytovaná stomatologická péče bude pro obyvatele města přínosná,“ uvedl kladenský primátor Dan Jiránek.

Zároveň však poznamenal, že krajský úřad o chystaných investicích do nemocnice město neinformuje. „Je to škoda. Tyto věci vyžadují určitou spolupráci co se třeba stavebních povolení týče. Niederleho pavilon je jednou z mála skutečně historických budov na území Kladna a při jeho přestavbách vyžadujeme maximální šetrnost,“ poznamenal primátor.