„Mistrovství jsem se zúčastnila se svou kobylou Terezou. Mám ji dva roky. Trénuji s ní každý den, vždy přibližně hodinu, pod vedením své trenérky Lucie Marešové z Makotřas. Ta má samozřejmě na mém úspěchu také obrovský podíl a moc jí za vše, co pro mě dělá, děkuji,“ uvedla Zuzana.
V kategorii mladých jezdců (18 až 21 let) letos startovala podruhé a naposledy. Zanedlouho totiž oslaví právě jedenadvacáté narozeniny a mezi koňáky ji tak čeká svět dospělých. „První dva dny mistrovství jsou na programu předepsané úkony, v neděli pak volná sestava na hudbu. Ja jsem si vybrala skupinu Queen,“ prozradila mladá jezdkyně.
Porotci výkony z jednotlivých dní hodnotí a součet bodů pak tvoří konečný výsledek. „Získala jsem jich tři tisíce a osmdesát čtyři. Stačilo mít o osm více a bylo by z toho stříbro. To je opravdu velice málo. Stačilo vyvarovat se skutečně nějaké drobné chybičky,“ řekla Zuzana.
Cenný kov vybojovala v konkurenci dalších sedmi mladých jezdců. „Může se to zdát málo, ale jezdectví je poměrně časově i finančně náročné hobby. Drahé je ustájení, sedla, další doplňky i přeprava koní,“ sdělila Zuzana Střebáková, která se koním intenzivně věnuje už téměř šestnáct let.
Kromě zmíněné Terezy, která za svým jménem oficiálně nese číslici 3, má ještě tři poníky. Na nich prý ale tolik nejezdí, půjčuje je k projížďkám spíše svým známým.
Už nadcházející víkend jí čekají závody v dalším lázeňském západočeském městě, tentokrát pro změnu v Karlových Varech.